УКР
РУС
  • +38 (067) 962-24-42
  • +38 (050) 239-68-92
Заказать звонок

Програмний РРО для ФОП

   Податкова служба України  розробила безкоштовне програмне забезпечення, функціонал якого заміняє роботу звичайного касового апарату. Але ще є багато питань щодо функціональних можливостей ПРРО - каса, назва якої в реєстрі реєстраторів розрахункових операцій  «Система E-Receipt (е-Чек) електронний чек».

Перевага ПРРО лише в тому, що не треба витрачати гроші на купівлю звичайного (класичного) касового апарату, а достатньо встановити безкоштовну програму на планшеті, смартфоні або на комп’ютері. Недоліком є те, що це програмне забезпечення на сьогоднішній день не підтримується жодним сервісним центром чи організацією і незначні питання, які можуть з’явитися в процесі роботи, вирішувати буде дуже складно.

Приватні фірми, які працюють в напрямку IT - технологій, також розробили свої програмні РРО для ФОП другої – четвертої групи, «Програмний комплекс "ВЕБКАСА" (webkassa)», «Віртуальний РРО», «Мобільний РРО», «Check box» та завезли гаджети в вигляді «Смарт - каса».

Скільки коштує купить програмний РРО та обслуговування ПРРО? 

  • По-перше, треба придбати саму ліцензію програмного РРО, яка коштує від 1000 до 2000 грн на рік в залежності від форми власності та набору функцій.
  • По-друге – вартість обслуговування самої програми програмного РРО для ФОП складає від 150 до 500 грн. на місяць.

Додатково треба враховувати вартість технічного обслуговування та підтримка програмного забезпечення обладнання (платформи) на якому буде встановлена програма  ПРРО. 

Вибір ПРРО. 

При виборі програмного РРО, підприємцю насамперед треба вивчити всі можливості програми, навчитися працювати з нею в хмарному доступі, навчитися виконувати продаж товарів, програмувати параметри товару, знімати «Х» та»Z» звіти, та навчитися бачити свій обсяг продажу товарів за різні періоди та інше.

Всі ці маніпуляції в звичайному РРО  виконувати значно простіше, методом натискання де кілька клавіш. При цьому Вам непотрібно мати комп’ютер, доступ до інтернету, принтер для роздрукування звітних чеків, все це виконується митьево тому що в звичному РРО всі ці данні зберігаються в пам’яті касового апарату на протязі 7років.

Класичний касовий апарат – це ваш електронний документ, який знаходиться завжди з Вами і на всякий випадок при проведенні перевірки, чи при з’ясуванні якихось спірних питань,  Ви завжди зможете довести до перевіряючих органів свою правоту. 

В програмному РРО  усі дані знаходяться десь в хмарному доступі, хто має, чи хто ще може мати доступ до Ваших даних Вам невідомо, і в разі розбіжності об’єму продаж з різних причин, довести свою правоту практично неможливо.

Звичайний касовий апарат – це багатофункціональний пристрій який виконано в єдиному корпусі, конструктив якого передбачає в першу чергу, збереження інформації. Інформація храниться в фіскальній пам’яті, яка є енергонезалежна та не підлягає зовнішньому втручанні. Її можливо знищити лише механічним способом тому в плані безпеки звичайні (як їх ще називають класичні) касові апарати більш небезпечні.

Програмний РРО – це звичайна програма, яка хорониться на вашому гаджеті чи комп’ютері,  яка підлягає небезпеці втручання в Ваші фінансові звіти всяких вірусів чи зловмисників.    

Надійність та зручність роботи ПРРО.

Придбати ПРРО чи встановити безкоштовний ПРРО – це ще не все. Для роботи Програмного РРО ще треба мати планшет чи комп’ютер, ліцензійне програмне забезпечення, принтер для друку чеків,  вирішувати питання з’єднання з мережею інтернет, вирішувати питання підключення сканера штрих-коду, вагів та інше. Є ще одна проблема. Необхідно все обладнання та програмні засоби з’єднати між собою в єдину ефективно працюючу систему. Вагома проблема може полягати в пошуку  фахівця,  який налаштує цей комплекс та буде його підтримувати. І скільки будуть коштувати ці послуги - невідомо?

В традиційному касовому апараті давно все вирішено. Класичний РРО має вхідні та вихідні порти (роз'єми), які дозволяють приєднати сканер штрих-коду, ваги, грошову скриньку. Ще одна перевага. Майже усі касові апарати та деякі фіскальні реєстратори мають вбудовану акумуляторну батарею, що дозволяє роздрукувати  до 1000 чеків без зовнішнього електроживлення. 

    Таким чином, робота на звичайному касовому апараті  значно легше, а що стосується  технічної підтримки, то вона також дешевша. Є реєстр Сервісних центрів РРО до яких можна звернутися у разі виходу з ладу касового апарату та за консультаційними послугами. Згідно закону, Сервісний центр обслуговуючий звичайні РРО, несе відповідальність за порушення алгоритму роботи касового апарату. А до кого звертатися у разі збою в роботі програмного ПРРО? Це риторичне питання. Хто буде нести відповідальність за наслідки і як їх потім виправляти?  Жодний ПРРО навіть немає сертифіката відповідності. Куди Ви понесете в ремонт свій гаджет чи комп’ютер , якщо він вийшов з ладу на якому встановлена програма ПРРО?  Чи буде нести відповідальність майстер, який ремонтує ваш гаджет чи комп’ютер у разі пошкодження програми ПРРО? Що робити у випадку зловмисного пошкодження або копіювання Вашого ПРРО з метою подальшого розповсюдження?

Вся ця ситуація з ПРРО, нагадує майже двадцятип’ятирічну історію зі звичайними РРО, тобто початок 90-х років, коли підприємці накупили касових апаратів типу «Sharp», «Dell», які не мали не Сертифікатів, не були занесені в жодний з реєстрів. А закінчилася вся ця історія тим, що податкова через деякий час вирішила навести порядок в законодавчий базі, ввела реєстр РРО, обов’язкову Сертифікацію РРО, сформувала Сервісні центри, прийняла низку законів, а підприємці були вимушені  викинути всі раніше придбані РРО на смітник.  

Ми розуміємо, що нові технології йдуть вперед і їх не зупиниш, але є фіскальний закон за яким живе весь світ, який передбачає понад усе збереження фінансової інформації, неможливості її  маніпулювання  та виключення корупційної складової з цього питання. Якщо і вирішили ввести якусь альтернативу РРО, то треба це робити виважено, а не стихійно вдаваючись в модну популістичну фразу «РРО В СМАРТФОНІ». 

Програмні касові апарати (ПРРО) - це комерційний проект,  який видається за сучасну привабливу цукерку,  ціна та смак  якої  поки що невідомий.