УКР
РУС
  • +38 (067) 962-24-42
  • +38 (050) 239-68-92
Заказать звонок

РРО: як буде працювати механізм «Кешбек»

     Що це таке. Механізм «Кешбек» - це компенсація споживачеві коштів, сплачених за придбаний товар (послугу), якщо такому споживачеві було надано розрахунковий документ, інформація по якому відсутня в базах даних ДПС.

   Отже, якщо споживачеві надано касовий чек РРО, однак інформація про такому чеку відсутній на сервері ДПС, споживач має право повідомити до контролюючого органу про порушення суб'єктом господарювання порядку проведення готівкових розрахунків. Якщо порушення підтвердиться, покупець має можливість отримати з бюджету як компенсацію 100% вартості придбаного товару, який йому був реалізований з порушенням вимог законодавства.

   Навіщо це: механізм «Кешбек» вводиться, в першу чергу, для боротьби з «нефіскальних» чеками, коли окремими недобросовісними платниками споживачам надаються чеки, які не є фіскальними, проте на вигляд схожі на фіскальні чеки.

   Варто зазначити, що норма про «Кешбек» вступає в силу з 1 жовтня 2020 року.

   З 1 жовтня 2020 року РРО стануть також обов'язковими для окремих категорій платників єдиного податку другої-четвертої груп.

  За незастосування РРО або застосування з порушенням встановлених вимог передбачається збільшення розміру штрафних (фінансових) санкцій.