РУС
УКР
  • +38 (067) 962-24-42
  • +38 (050) 239-68-92
Заказать звонок

У фіскальному чеку немає обов'язкового реквізиту: яким буде штраф?

До суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон) за рішенням відповідних контролюючих органів застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

  •  у разі встановлення в ході перевірки факту, зокрема невидачі (в паперовому вигляді та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання:
  • вчинене вперше – 10 відс. вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг);
  • за кожне наступне вчинене порушення – 50 відс. вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг).

Також, за порушення вимог Закону посадові особи та працівники торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, притягуються контролюючими органами до адміністративної відповідальності. Відповідно до ст. 155-1 КУпАП до осіб, які здійснюють розрахункові операції з порушенням встановленого законом порядку проведення розрахунків, застосовується штраф в розмірі від двох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто, від 34 грн. до 85 грн.) та на посадових осіб – від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто, від 85 грн. до 170 грн.).  Дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто, від 85 грн. до 170 грн.) на посадових осіб – від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто, від 170 грн. до 340 грн.).

Пунктом 3 Наказу №306 установлено, що вимоги до форми і змісту розрахункових документів у частині: створення електронних розрахункових документів; відображення найменування суб'єкта господарювання; цифрового значення штрихового коду товару; заокруглення суми до сплати; зазначення валюти операції; найменування платіжної системи; QR-коду не поширюються на розрахункові документи, що створюються РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Держреєстру РРО та які:

  • перебували на обліку в контролюючих органах до дня набрання чинності цим наказом;
  • не перебували на обліку в контролюючих органах до дня набрання чинності цим наказом (проте тут відстрочка діє лише до 01.08.2021 р.).