РУС
УКР
  • +38 (067) 962-24-42
  • +38 (050) 239-68-92
Заказать звонок

Як проводити розрахунки за подарункові сертифікати через РРО?

Вложения:

     У разі, якщо розрахунок за товари, які отримує покупець, здійснюється за допомогою подарункового сертифіката, то в реквізиті «форма оплати» фіскального касового чека вказується «Подарунковий сертифікат» і, в разі необхідності, сума коштів, яка доплачується.

    Податківці зазначають, суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та / або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані проводити розрахункові операції через РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

    Застосування РРО передбачено Законом України від 06.07.1995 р № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

    Разом з тим, згідно з п. 1 розд. II Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Мінфіну від 21.01.2016 р № 13, фіскальний касовий чек на товари (послуги) - це розрахунковий документ, надрукований РРО при проведенні розрахунків за продані товари (надані послуги). Обов'язкові реквізити касового чека визначені п. 2 розд. II Положення № 13.

    При цьому при розрахунку за товар раніше придбаним сертифікатом в касовому чеку, зокрема, зазначаються:

- назва товару (послуги);

- кількість, вартість придбаного товару (отриманої послуги);

- вартість одиниці виміру товару (послуги);

для суб'єктів господарювання, що зареєстровані як платники ПДВ, - окремим рядком літерне позначення ставки ПДВ, розмір ставки ПДВ у відсотках, загальну суму ПДВ за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка друкуються великі літери «ПДВ»;

позначення форми оплати (готівкою, електронним платіжним засобом, в кредит і т.д.) і суму коштів за цією формою оплати.

При цьому в реквізиті «форма оплати» вказується запис «Подарунковий сертифікат» і, в разі необхідності, - сума коштів, яка доплачується готівкою або безготівково (кредитна карта і т.п.).