УКР
РУС
  • +38 (067) 962-24-42
  • +38 (050) 239-68-92
Заказать звонок

З 1 січня 2021 року підприємці повинні обов'язково використовувати РРО

З 1 січня  2021 р., незалежно від обсягу доходу, підприємець повинен

обов'язково використовувати РРО ведучи таку діяльність як: 


  • Реалізація технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.
  • Реалізація лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я.
  • Реалізація ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.


З текстом  законів ви можете ознайомитись нижче.                


ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій.

 

 

Верховна Рада України постановляє: 

I. Внести до Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., №№ 13-17, ст. 112) такі зміни:

1. У пункті 291.4 статті 291:

у підпункті 1 цифри і слово "1000000 гривень" замінити цифрами і словами "167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року";

в абзаці третьому підпункту 2 цифри і слово "5000000 гривень" замінити цифрами і словами "834 розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року";

у підпункті 3 цифри і слово "7000000 гривень" замінити цифрами і словами "1167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року".

2. У пункті 61 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення":

в абзаці четвертому:

цифри і слова "1 квітня 2021 року" замінити цифрами і словами "1 січня 2022 року";

цифри і слово "1000000 гривень" замінити словами і цифрами "обсягу доходу, що не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року";

абзаци п’ятий, дев’ятий - тринадцятий виключити;

в абзаці чотирнадцятому слова і цифри "обсягу доходу 1000000 гривень" замінити словами і цифрами "обсягу доходу, що не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім розділу I цього Закону, який набирає чинності з 1 січня 2021 року.


ВИТЯГ З П. 61 ПІДРОЗДІЛУ 10 РОЗДІЛУ XX

"ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ" З

ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ

ЗІ ЗМІНАМИ ВІД 10 ГРУДНЯ 2020 РОКУ 


61. До 1 січня 2021 року реєстратори розрахункових операцій  не застосовуються платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень, крім тих, які здійснюють:

реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

реалізацію лікарських засобів та виробів медичного призначення. З 1 січня 2021 року до 1 квітня 2021 року реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;

реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;

реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);

діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена пунктом 11 статті 9 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг";

діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;

діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);

реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

У разі перевищення платником єдиного податку другої - четвертої груп (фізичною особою - підприємцем) в календарному році обсягу доходу 1000000 гривень, застосування реєстратора розрахункових операцій та/або програмного реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій та/або програмного реєстратора розрахункових операцій починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.